Ανακοινώσεις – Department of Philosophy – University of Patras

ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΧΡΟΝΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΔΗΛΩΣΕΩΝ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ΧΕ 2021-22

Παρατείνεται η χρονική περιόδος δηλώσεων μαθημάτων του χειμερινού εξαμήνου ακαδ. έτους 201-2022 για τους φοιτητές/τριες του Προγράμματος Προπτυχιακών Σπουδών έως και την Παρασκευή 26 Νοεμβρίου 2021   Από την Γραμματεία..

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΟΔΗΓΙΕΣ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ ΔΙΑ ΖΩΣΗΣ ΤΕΛΕΤΩΝ ΑΠΟΝΟΜΗΣ ΜΔΕ ΚΑΙ ΟΡΚΩΜΟΣΙΑΣ ΠΠΣ

Για να δείτε το πρόγραμμα και τις οδηγίες για την τελετή απονομής Μεταπτυχιακών Διλπωμάτων Ειδίκευσης και ορκωμοσίας των προπτυχιακών φοιτητών/τριών πατήστε Επί της διεξαγωγής τελετών ορκωμοσίας Από την Γραμματεία..

ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΣΥΓΓΡΑΜΜΑΤΩΝ ΧΕ ΑΚΑΔ.ΕΤΟΥΣ 2021-22

Ενημερώνουμε τους φοιτητές/τριες ότι οι δηλώσεις συγγραμμάτων για το χειμερινό εξάμηνο του ακαδ.έτους 2021-22 στο https://eudoxus.gr θα ολοκληρωθούν την Παρασκευή 24 Δεκεμβρίου 2021 και η διανομή  συγγραμμάτων για το χειμερινό εξάμηνο του ακαδ.έτους 2021-22  θα ολοκληρωθεί την Παρασκευή 7 Ιανουαρίου 2022 Υπενθυμίζεται ότι οι φοιτητές/τριες  υποχρεούνται να προβούν σε δήλωση μαθημάτων στο Τμήμα  και δικαιούνται να παραλάβουν συγγράμματα μόνο για τα μαθήματα εκείνα τα οποία έχουν συμπεριλάβει κατά το τρέχον εξάμηνο στη δήλωση μαθημάτων τους. Επισημαίνεται ότι βάσει της ισχύουσας νομοθεσίας οι φοιτητές που έχουν υπερβεί τα ν+2 έτη σπουδών δεν δικαιούνται δωρεάν διδακτικά συγγράμματα. Από την Γραμματεία..

Αναβολή μαθήματος

Λόγω ασθένειας της διδάσκουσας Β. Βεργούλη τα μαθήματα “Εργαστήριο Ανάγνωσης Φιλοσοφικών Κειμένων (Ομάδα Γ): Αρχαία Φιλοσοφία: Πλάτων Ευθύφρων” και “Ειδικά Θέματα Αρχαίας Φιλοσοφίας” ΔΕΝ θα διεξαχθούν την Πέμπτη 11/11/2021 στις 9.00-12.00 και 15.00-18.00 αντίστοιχα. Θα ακολουθήσει επόμενη ανακοίνωση σχετικά με την αναπλήρωσή τους...

ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ΕΙΣΑΚΤΕΩΝ ΑΚΑΔ.ΕΤΟΣ 20212-13 ΚΑΙ ΠΡΙΝ

Οι φοιτητές/τριες που έχουν εισαχθεί στο Τμήμα από το ακαδ. έτος 2012-13 και πριν μπορούν να δηλώνουν  μαθήματα που οφείλουν στο email philosophia.grammateia@gmail.com από τα μαθήματα όπως εμφανίζονται στον οδηγό σπουδών και στο ωρολόγιο πρόγραμμα μαθημάτων του ακαδ.έτος 2021-22 από την Τρίτη 9 Νοεμβρίου 2021 έως και την Τρίτη 23 Νοεμβρίου 2021   Από την Γραμματεία..

ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ΣΤΗΝ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΔΗΛΩΣΗΣ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ΧΕΙΜΕΡΙΝΟΥ ΕΞΑΜΗΝΟΥ  ΑΚΑΔ. ΕΤΟΥΣ 2021-2022   Καλούνται οι φοιτητές/τριες του Τμήματος οι οποίοι είναι ενταγμένοι στην Ηλεκτρονική Γραμματεία  να δηλώσουν από την Τρίτη 9 Νοεμβρίου 2021 έως και την Τρίτη 23 Νοεμβρίου 2021 τα μαθήματα του Χειμερινού Εξαμήνου του ακαδ. έτους 2021-2022 στον ιστότοπο https://progress.upatras.gr/ Α. Εισακτέοι ακαδ.έτος 2021-22 (πρόγραμμα 2) ΟΔΗΓΙΕΣ-ΚΑΝΟΝΕΣ ΔΗΛΩΣΗΣ ΠΡΟΓΡ.2 ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ 2021-2022 (1) Β. Εισακτέοι ακαδ.έτους 2013-14 έως 2020-21 (πρόγραμμα 1) ΚΑΝΟΝΕΣ ΔΗΛΩΣΗΣ ΠΡΟΓΡ.1ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ 2021-2022 Από την Γραμματεία..

ΣΥΓΓΡΑΜΜΑ ΜΑΘ.PHS_10047 “ΣΧΟΛΙΚΗ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΙΙ” ΑΚΑΔ.ΕΤΟΥΣ 2020-21

Οσοι φοιτητές/τριες αντιμετωπίζουν πρόβλημα με το σύγγραμμα που έχουν πάρει κατά  το ακαδ. έτος 2020-21 για το μάθημα επιλογής PHS_10047 “Σχολική Ψυχολογία ΙΙ” με διδ. τον κ. Δημάκο και έχουν λάβει μήνυμα από τον Εύδοξο για την επιστροφή του να επικοινωνήσουν άμεσα με κ. Κ. Λένη στο τλφ 2610997818   στην Γραμματεία του Τμήματος   Από την Γραμματεία..

ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΑΙΤΗΣΕΩΝ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΣΤΗΝ ΟΡΚΩΜΟΣΙΑ ΤΟΥ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ

Οι προπτυχιακοί φοιτητές οι οποίοι έχουν ολοκληρώσει τις υποχρεώσεις τους για την λήψη πτυχίου και επιθυμούν να συμμετέχουν στην προσεχή ορκωμοσία μπορούν να στείλουν στο email  του Τμήματος philosophy@upatras.gr ΑΙΤΗΣΗ-ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ-ΣΤΗΝ-ΟΡΚΟΜΩΣΙΑ-πατήστε-εδώ-1 και την αστυνομική τους ταυτότητα (2 όψεις) σκαναρισμένα από την Τρίτη 26.10.2021 έως και την Τρίτη 9.11.2021     Οι εισακτέοι από το ακαδ. έτος 2012-2013 και πριν παρακαλούνται να αναφέρουν τα μαθήματα στα οποία εξετάσθηκαν στην εξεταστική του Σεπτεμβρίου 2021   Από την Γραμματεία του Τμήματος..

ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΔΙΔΑΚΤΟΡΙΚΗΣ ΔΙΑΤΡΙΒΗΣ κ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ ΚΩΝΣΤΑ

Η παρουσίαση-εξέταση της Διδακτορικής Διατριβής τής κας Παρασκευής Κώνστα με τίτλο «Όψεις τής θεωρίας των Ιδεών τού Πλάτωνα σύμφωνα με την πραγματεία τού Πρόκλου _Εἰς τὸν Παρμενίδην τοῦ Πλάτωνος_ (Βιβλίον Δ΄)» θα γίνει την Τρίτη 2 Νοεμβρίου 2021 και ώρα 15:00 με την διαδικασία τής τηλεδιάσκεψης. Ο ηλεκτρονικός σύνδεσμος είναι ο ακόλουθος: https://upatras-gr.zoom.us/j/91265249471?pwd=czE1ODZveDloNmlaOWZ1ZTcraUpSdz09..