ΑΠΟΚΤΗΣΗ ΑΚΑΔ.ΕΜΠΕΙΡΙΑΣ 2019-20: ΑΝΑΡΤΗΣΗ ΠΡΑΚΤΙΚΟΥ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗΣ

Εγκριση Πρακτικού – Πρακτικό Αξιολόγησης για την ανάθεση έργου στο πλαίσιο του έργου με τίτλο “Απόκτηση Ακαδημαϊκής Διδακτικής Εμπειρίας σε Νέους Επιστήμονες Κατόχους Διδακτορικού 2019-2020  στο Πανεπιστήμιο Πατρών” (80926 Ε.Υ. Β.Κυριαζοπούλου) (18.9.2019) Σε συνέχεια της υπ’ αριθμ. 62590/22.7.2019 Πρόσκλησης εκδήλωσης ενδιαφέροντος για την ανάθεση 93 συμβάσεων έργου – ιδιωτικών συμφωνητικών στο πλαίσιο του ερευνητικού έργου “Απόκτηση Ακαδημαϊκής Διδακτικής Εμπειρίας σε Νέους Επιστήμονες Κατόχους Διδακτορικού 2019-2020 στο Πανεπιστήμιο Πατρών”, με Επιστημονική Υπεύθυνη την κ. Β.Κυριαζοπούλου, ανακοινώνεται το Πρακτικό Αξιολόγησης σύμφωνα με όσα ορίζονται στην ανωτέρω Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος. Ενστάσεις επί του αποτελέσματος μπορούν να υποβληθούν στον ΕΛΚΕ Πανεπιστημίο Πατρών εντός 5 εργασίμων ημερών από την επόμενη της ημέρας ανάρτησης των αποτελεσμάτων αξιολόγησης έως 25 Σεπτεμβρίου 2019. Αρχείο : για να δείτε το Πρακτικό πατήστε εδώ Ημερομηνία Εναρξης : Τετάρτη, 18 Σεπτεμβρίου 2019 2:15 μμ Ημερομηνία Λήξης : Τετάρτη, 25 Σεπτεμβρίου 2019 2:00μμ..

Αναπλήρωση μαθήματος Θ. Δημητράκου

Την προσεχή εβδομάδα θα γίνουν δύο αναπληρώσεις του μαθήματος “Κείμενα Φιλοσοφίας του 20ου αι”. Συγκεκριμένα, οι αναπληρώσεις έχουν ως εξής: Τρίτη 28/05, ώρα 15.00-18.00, αιθ. ΑΠ8.  Τετάρτη 29/05, ώρα 09.00-12.00, αιθ. Όλγα Βαρτζιώτη (βρίσκεται απέναντι από το κτήριο Κ35 του τμήματος).  Παρακαλώ προσέξτε τις διαφορετικές ώρες και αίθουσες ώστε να αποφευχούν συγχύσεις.  Ο Διδάσκων,  Θοδωρής Δημητράκος..

Εργαστήριο ανάγνωση φιλοσοφικών κειμένων ΙΙ: Νεώτερη φιλοσοφία Γ – εξετάσεις για επί πτυχίω φοιτητές

Όσοι επί πτυχίω φοιτητές σκοπεύουν να λάβουν μέρος στην εξεταστική του Ιουνίου για το μάθημα του ΧΕ 2018/2019 “Εργαστήριο ανάγνωσης φιλοσοφικών κειμένων ΙΙ: Νεώτερη φιλοσοφία Γ”, παρακαλούνται να λάβουν υπ’ όψιν τους τα εξής. 1. Ο τελικός βαθμός αποτελεί το άθροισμα της γραπτής εργασίας (30% του βαθμού) και της γραπτής εξέτασης (70% του βαθμού), όπως ακριβώς ίσχυσε κατά το χειμερινό εξάμηνο. 2. Όσοι κόπηκαν στο μάθημα, εάν επιθυμούν να καταθέσουν εκ νέου εργασία, θα πρέπει να μου τη στείλουν ηλεκτρονικά το αργότερο μέχρι την 1η Ιουλίου τα μεσάνυχτα. Όσοι δεν στείλουν νέες εργασίες, το 30% του βαθμού τους θα εξαχθεί με βάση τη βαθμολογία της εργασίας που είχαν καταθέσει στο ΧΕ. Όσοι δεν είχαν καταθέσει εργασία στο ΧΕ και δεν καταθέσουν και τώρα, εννοείται πως το 30% του τελικού βαθμού τους θα είναι το 30% του μηδέν… 3. Η εργασία αφορά και πάλι στη λεπτομερή παρουσίαση του κεφαλαίου της “Αισθητηριακής βεβαιότητας” από τη Φαινομενολογία του πνεύματος, σύμφωνα με τις αναλυτικές οδηγίες που δόθηκαν στο ΧΕ. Η υποχρεωτική βιβλιογραφία της εργασίας είναι το πρωτότυπο κείμενο και το σχολιογραφικό κείμενο που διατίθεται στο eclass. 4. Η έκταση της εργασίας θα πρέπει να είναι 1.500-2.000 λέξεις. 5. Όποιος χρειάζεται την οποιαδήποτε διευκρίνιση, μπορεί να......