ΟΡΚΩΜΟΣΙΑ ΑΠΟΦΟΙΤΩΝ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2020 – Department of Philosophy – University of Patras

ΟΡΚΩΜΟΣΙΑ ΑΠΟΦΟΙΤΩΝ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2020

Η Πρυτανεία έχει ανακοινώσει την οριστική ματαίωση των δημοσίων τελετών ορκωμοσίας των αποφοίτων που είχαν προγραμματισθεί για τον Απρίλιο του 2020. Οι απόφοιτοι του Τμήματος θα λάβουν το πτυχίο τους ατομικά από τη Γραμματεία του Τμήματος με ευθύνη του Προέδρου. Επομένως όσοι φοιτητές επιθυμούν να λάβουν μέρος σε επόμενη επίσημη τελετή ορκωμοσίας με παρουσία των οικείων τους θα πρέπει είτε να μην κάνουν αίτηση ορκωμοσίας, είτε να αποσύρουν αίτηση που τυχόν έχουν ήδη υποβάλει.

Υπενθυμίζεται ότι όλοι οι απόφοιτοι της εξεταστικής περιόδου του Ιανουαρίου μπορούν με αίτησή τους να λάβουν από τη Γραμματεία πιστοποιητικό περάτωσης σπουδών και αναλυτικής βαθμολογίας καθώς και παράρτημα πτυχίου και βεβαίωση παιδαγωγικής επάρκειας. Αυτά είναι τα απαραίτητα δικαιολογητικά για χρήση για υποβολή αίτησης σε προγράμματα ΠΜΣ ή για επαγγελματική χρήση.

Προκειμένου να προχωρήσει το Τμήμα στην έκδοση των πτυχίων θα πρέπει οι ενδιαφερόμενοι/ες να υποβάλλουν στη Γραμματεία όλα τα απαιτούμενα δικαιολογητικά ηλεκτρονικά και να αποστείλουν όσα χρειάζεται να παραδοθούν αυτούσια μέσω ταχυδρομείου. Επίσης οφείλουν να γνωστοποιήσουν στην Γραμματεία πλήρη επικαιροποιημένη διεύθυνση αλληλογραφίας και τηλέφωνο επικοινωνίας, προκειμένου να υπάρξει συνεννόηση για την παράδοση του τίτλου σπουδών. Πριν την παράδοση του πτυχίου οι απόφοιτοι θα καλούνται να υπογράψουν τον Όρκο που απαγγέλεται στην επίσημη τελετή.

Ο Πρόεδρος του Τμήματος

Μ. Παρούσης