ΑΝΑΣΤΟΛΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΤΟΥ ΙΔΡΥΜΑΤΟΣ – Department of Philosophy – University of Patras

ΑΝΑΣΤΟΛΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΤΟΥ ΙΔΡΥΜΑΤΟΣ

Κατόπιν αποφάσεως του Υπουργείου Υγείας μετά από εισήγηση της Επιτροπής Εμπειρογνωμόνων για τη Λοίμωξη από το νέο κορονοϊό, λαμβάνονται  έκτακτα προληπτικά μέτρα στους Νομούς Αχαΐας,  Ηλείας και Ζακύνθου, σύμφωνα με τις οδηγίες του Ευρωπαϊκού Κέντρου Ελέγχου και Πρόληψης Νοσημάτων που αφορούν στην πιθανότητα τοπικής μετάδοσης του ιού στην περιοχή. Τα μέτρα περιλαμβάνουν αναστολή της λειτουργίας όλων των δημοσίων και ιδιωτικών εκπαιδευτικών ιδρυμάτων, όλων των βαθμίδων, καθώς και την αναστολή πάσης φύσεως μαζικών συναθροίσεων (θεάτρων, κινηματογράφων, αθλητικών και καλλιτεχνικών εκδηλώσεων, επισκέψεων σε αρχαιολογικούς χώρους και μουσεία), για την περίοδο 5 έως 6 Μαρτίου 2020.

Κατόπιν τούτου παρακαλούνται οι φοιτητές/φοιτήτριες του Τμήματος, τα μελη ΔΕΠ και ΕΔΙΠ καθώς και το διοικητικό προσωπικό να μην προσέλθουν στους χώρους του Πανεπιστημίου και του Τμήματος κατ’ αρχήν για το διήμερο 5/6.3. για δε το επόμενο διάστημα να παρακολουθήσουν τις σχετικές ανακοινώσεις.

Ο Πρόεδρος του Τμήματος

Μ. Παρούσης