ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΥΠΟΒΟΛΗ ΠΡΟΤΑΣΗΣ ΠΡΟΣ ΣΥΝΑΨΗ 116 ΘΕΣΕΩΝ ΠΛΗΡΟΥΣ ΥΠΟΤΡΟΦΙΑΣ & 51 ΘΕΣΕΩΝ ΜΕΡΙΚΗΣ ΥΠΟΤΡΟΦΙΑΣ ΣΤΟ ΠΛΑΙΣΙΟ ΤΟΥ ΕΡΓΟΥ «Υποστήριξη των εκπαιδευτικών δραστηριοτήτων του Πανεπιστημίου Πατρών με την ενσωμάτωση ενισχυτικής διδασκαλίας επιπρόσθετα των κύριων διαλέξεων για το ακαδημαϊκό έτος 2021-2022» (Κωδ. Προγρ. 82015) – Ε.Υ.: Διονύσιος Μαντζαβίνος).   Ο Ειδικός Λογαριασμός Κονδυλίων Έρευνας του Πανεπιστημίου Πατρών σύμφωνα με απόφαση της αρ. 805ης / 08.03.2022 Συνεδρίασης της Επιτροπής Ερευνών του Πανεπιστημίου Πατρών, για την υλοποίηση του έργου «Υποστήριξη των εκπαιδευτικών δραστηριοτήτων του Πανεπιστημίου Πατρών με την ενσωμάτωση ενισχυτικής διδασκαλίας επιπρόσθετα των κύριων διαλέξεων για το ακαδημαϊκό έτος 2021-2022», που συγχρηματοδοτείται από Ευρωπαϊκούς (Ευρωπαϊκό Κοινωνικό Ταμείο –Ε.Κ.Τ.) και Εθνικούς Πόρους στο πλαίσιο της Πράξης  «Υποστήριξη των εκπαιδευτικών δραστηριοτήτων του Πανεπιστημίου Πατρών με την ενσωμάτωση ενισχυτικής διδασκαλίας επιπρόσθετα των κύριων διαλέξεων για το ακαδημαϊκό έτος 2021-2022», με Επιστημονικά Υπεύθυνο τον καθηγητή Διονύσιο Μαντζαβίνο του Τμήματος Χημικών Μηχανικών, Αντιπρύτανη του Πανεπιστημίου Πατρών, προτίθεται να προβεί στην ανάθεση έργου ως κάτωθι: Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος Προθεσμία λήξης Υποβολής Προτάσεων: 21η.03.2022 και ώρα 15:00 Υποβολή Αιτήσεων Επικουρικού (Πατήστε εδώ)..

ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΜΑΘΗΜΑ PHS_2.5 ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΑ ΙΙ Β’ΕΞΑΜΗΝΟΥ

Ενημερώνουμε τους φοιτητές/τριες του 1ου έτους ότι στον Οδηγό Σπουδών Α’ έτους 2021-2022 Β’ τεύχος (Περιγραφές μαθημάτων) σελ.33 εκ παραδρομής έχει γραφτεί ότι για το μάθημα PHS_2.5 “Παιδαγωγικά ΙΙ” β’ εξαμήνου προαπαιτούμενο είναι το μάθημα PHS_1.5 “Παιδαγωγικά Ι” του α’ εξαμήνου οπότε δεν ισχύει και μπορούν να παρακολουθούν και να δηλώσουν το PHS_2.5 “Παιδαγωγικά ΙΙ” ανεξάρτητα του μαθήματος PHS_1.5 “Παιδαγωγικά Ι”   Από την Γραμματεία    ..

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΣΤΗΝ ΟΡΚΩΜΟΣΙΑ ΠΡΟΠΤΥΧΙΑΚΩΝ ΦΟΙΤΗΤΩΝ/ΤΡΙΩΝ

Οι προπτυχιακοί φοιτητές/τριες που  έχουν ολοκληρώσει τις υποχρεώσεις τους για την λήψη πτυχίου και επιθυμούν να συμμετέχουν στην προσεχή ορκωμοσία μπορούν να στείλουν μόνο από τον ιδρυματικό τους λογαριασμό email στο email  του Τμήματος philosophy@upatras.gr  σκαναρισμένα  τα κάτωθι: (πατήστε επάνω) ΑΙΤΗΣΗ-ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ-ΣΤΗΝ-ΟΡΚΩΜΟΣΙΑ την αστυνομική τους ταυτότητα (2 όψεις)  και κάνετε εγγραφή στο δίκτυο αποφοίτων του Παν/μίου Πατρών   https://alumni.upatras.gr/register ή συμπληρώνετε την αίτηση (πατήστε επάνω)    ΑΙΤΗΣΗ ΕΓΓΡΑΦΗΣ ΣΤΟ ΔΙΚΤΥΟ ΑΠΟΦΟΙΤΗΤΩΝ ΠΠ   και την στέλνετε σκαναρισμένη μαζί με την αίτηση συμμετοχής στην ορκωμοσία   από την Τρίτη 8.3.2022 έως και την Τρίτη 15.3.2022   Οι εισακτέοι από το ακαδ. έτος 2012-2013 και πριν παρακαλούνται να αναφέρουν στο email τα μαθήματα στα οποία εξετάσθηκαν στην εξεταστική του Ιανουρίου-Φεβρουαρίου 2022   Από την Γραμματεία του Τμήματος..

ΟΜΑΔΕΣ ΜΑΘΗΜΑΤΟΣ PHS_2007 “ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ ΦΙΛΟΣΟΦΙΚΩΝ ΘΕΜΑΤΩΝ”

Μάθημα PHS_2007 “Επεξεργασία Φιλοσοφικών Κειμένων” 2ου έτους (δ’ εξαμήνου) Ομάδες φοιτητών δ’ εξαμήνου: Ομάδα Α: από Αβραμόπουλος έως και Μούγιου Ομάδα Β: από Μουταφαδάκη έως και Ψαρράκου Οι φοιτητές/τριες μεγαλύτερων ετών που οφείλουν το ανωτέρω μάθημα επιλέγουν όποια ομάδα επιθυμούν Από την Γραμματεία..

Πρακτική Άσκηση

Ανακοίνωση για έναρξη Πρακτικής Άσκησης Όσοι φοιτητές πρόκειται να ξεκινήσουν ΠΑ 1/4/22 να έχουν προσκομίσει τα απαιτούμενα δικαιολογητικά τους στο ΓΠΑ έως 10/3/22. Πριν τα καταθέσουν να τα έχουν στείλει σκαναρισμένα στο xkosma@upatras.gr...

ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΕΓΓΡΑΦΗΣ ΣΤΟ ΕΑΡΙΝΟ ΕΞΑΜ.2021-22 ΠΠΣ, ΠΜΣ & ΔΠΣ

Ενημερώνουμε του φοιτητές/τριες του Προπτυχιακού Προγράμματος Σπουδών, του Μεταπτυχιακού Προγράμματος Σπουδών και τους υποψήφιους Διδάκτορες ότι από 28.2.2022 έως και 30.4.2022 θα είναι ανοιχτή η χρονική περίοδος για την ανανέωση εγγραφής στο εαρινό εξάμηνο του ακαδ. έτους 2021-2022 στην Ηλεκτρονική Γραμματεία Από την Γραμματεία  ..

ΔΙΑΔΙΚΤΥΑΚΗ ΟΜΑΔΙΚΗ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΤΙΚΗ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟΥ ΠΡΟΣΑΝΑΤΟΛΙΣΜΟΥ/ΔΙΑΔΙΚΤΥΑΚΟ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

Διαδικτυακή Ομαδική Συμβουλευτική Επαγγελματικού Προσανατολισμού, τη Δευτέρα 28 Φεβρουαρίου 2022. Διαδικτυακό Εκπαιδευτικό Πρόγραμμα, τη Δευτέρα 28 Φεβρουαρίου 2022.-1..