ΕΝΑΡΞΗ ΠΑΡΑΔΟΣΕΩΝ ΜΑΘΗΜΑΤΟΣ PHS_5074 ΣΥΓΧΡΟΝΗ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ ΕΠΙΛΟΓΗΣ Ε’& Ζ’ΕΞΑΜΗΝΟΥ

ΕΝΑΡΞΗ ΠΑΡΑΔΟΣΕΩΝ ΜΑΘΗΜΑΤΟΣ:PHS_5074 ΣΥΓΧΡΟΝΗ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ Οι παραδόσεις του μαθήματος θα ξεκινήσουν στις 12.10.2022. Ως τόπος διεξαγωγής του μαθήματος ορίζεται η ΑΙΘΟΥΣΑ ΟΛΓΑ ΒΑΡΤΖΙΩΤΗ, στο κτήριο γραφείων του Τμήματος Φιλολογίας, απέναντι από το κτήριο του Τμήματος Φιλοσοφίας Κ35. Ο Διδάσκων Μιχαήλ Παρούσης..

ΕΝΑΡΞΗ ΠΑΡΑΔΟΣΕΩΝ ΜΑΘΗΜΑΤΟΣ PHS_5007 ΕΦΑΡΜΟΣΜΕΝΗ ΗΘΙΚΗ Ε’ &Ζ’ ΕΞΑΜΗΝΟΥ

ΕΝΑΡΞΗ ΠΑΡΑΔΟΣΕΩΝ ΜΑΘΗΜΑΤΟΣ: PHS_5007 ΕΦΑΡΜΟΣΜΕΝΗ ΗΘΙΚΗ Οι παραδόσεις του μαθήματος θα ξεκινήσουν στις 11.10.2022. Θα εκδοθεί νεα ανακοίνωση σχετικά με την αίθουσα διεξαγωγής του μαθήματος. O Διδάσκων Μιχαήλ Παρούσης..

ΕΝΑΡΞΗ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑΣ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ΠΠΣ (που δεν εμφανίζεται διδάσκων/σα)

Για την έναρξη των κάτωθι μαθημάτων του ΠΠΣ   υποχρεωτικών PHS_3.2 “Αριστοτέλης” γ’ εξαμήνου 2ου έτους PHS_5012 ” Γνωσιοθεωρία-Μεταφυσική ΙΙ” ε’εξαμήνου 3ου έτους   και επιλογής του ε’ και του ζ’ εξαμήνου  3ου και 4ου έτους PHS_5029 “Ειδικά θέματα Νεότερης Φιλοσοφίας ΙΙ” PHS_5055 “Ειδικά θέματα Αρχαίας Φιλοσοφίας Ι” PHS_5076 “Ειδικά θέματα Αρχαίας Φιλοσοφίας ΙΙΙ”   θα ακολουθήσει νέα ανακοίνωση   Από τη Γραμματεία  ..

ΤΜΗΜΑΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΟΣ Ε’ ΕΞΑΜΗΝΟΥ PHS_3002 “ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΑΝΑΓΝΩΣΗΣ ΦΙΛΟΣΟΦΙΚΩΝ ΚΕΙΜΕΝΩΝ ΙΙ: ΝΕΟΤΕΡΗ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ” ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΦΟΙΤΗΤΕΣ/ΤΡΙΕΣ ΤΟΥ 3ΟΥ ΕΤΟΥΣ

Το μάθημα  με κωδικό PHS_3002  “Εργαστήριο ανάγνωσης φιλοσοφικών κειμένων ΙΙ : Νεότερη φιλοσοφία” του ε’ εξαμήνου χωρίζεται σε ομάδες για τους φοιτητές/τριες του 3ου έτους ως κάτωθι: ΟΜΑΔΑ Α : Διδ. Ε. Μυλωνάκη από Αβραμόπουλος Μιχαήλ- Κων/νος   έως Κασάρα Χριστίνα ΟΜΑΔΑ Β : Διδ. Κ. Ρασπίτσος από Κατακάλου Ελένη έως Ορφανός Περικλής ΟΜΑΔΑ Γ : Διδ. Π. Κόντος από Παθιάκης-Νόβης Μιχαήλ έως Ψαρράκου Κων/να   Από τη Γραμματεία..

ΤΜΗΜΑΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΟΣ Γ’ ΕΞΑΜΗΝΟΥ PHS_3.1 “ΝΕΟΤΕΡΗ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ.ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΑΝΑΓΝΩΣΗΣ ΦΙΛΟΣΟΦΙΚΩΝ ΚΕΙΜΕΝΩΝ” ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΦΟΙΤΗΤΕΣ/ΤΡΙΕΣ ΤΟΥ Β’ ΕΤΟΥΣ

Το μάθημα  με κωδικό PHS_3.1  “Νεότερη Φιλοσοφία. Εργαστήριο ανάγνωσης φιλοσοφικών κειμένων” του γ’  εξαμήνου χωρίζεται σε ομάδες για τους φοιτητές/τριες του β’ έτους ως κάτωθι: ΟΜΑΔΑ Α : Διδ. Μ. Μιχάλσκι από Αδάμη Ευδοκία έως Καρκούλη Μαρία ΟΜΑΔΑ Β : Διδ. Μ. Μιχάλσκι από Καρρά Πολύμνια έως Νίκου Μαρίνα ΟΜΑΔΑ Γ : Διδ. Κ. Ρασπίτσος από Νιώτη Βασιλική έως Χατζηχρονόγλου Αλεξάνδρα   Από τη Γραμματεία..

ΤΜΗΜΑΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΟΣ Α’ ΕΞΑΜΗΝΟΥ PHS_1.3 “ΑΡΧΑΙΑ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ. ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΑΝΑΓΝΩΣΗΣ ΦΙΛΟΣΟΦΙΚΩΝ ΚΕΙΜΕΝΩΝ” ΦΟΙΤΗΤΩΝ/ΤΡΙΩΝ Α’ ΕΤΟΥΣ

Το μάθημα  με κωδικό PHS_1.3  “Αρχαία Φιλοσοφία. Εργαστήριο ανάγνωσης φιλοσοφικών κειμένων” του α’ εξαμήνου χωρίζεται σε ομάδες για τους φοιτητές/τρις του α’ έτους ως κάτωθι: ΟΜΑΔΑ Α : Διδ. Π.Κόντος από Αγγελοπούλου έως Καρούντζου ΟΜΑΔΑ Β : Διδ. Ι. Δημητρακόπουλος από Κασάνου έως Παναγοπούλου ΟΜΑΔΑ Γ : Διδ. Χ. Ταμπάκης από Πανταζοπούλου έως Χουντάση   Από τη Γραμματεία  ..

ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΦΟΙΤΗΤΩΝ/ΤΡΙΩΝ ΜΕΣΩ E-MAIL ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ

Ανακοίνωση Ανακοινωνέται στους φοιτητές του Πανεπιστημίου Πατρών ότι η πάσης φύσεως επικοινωνία με τα Τμήματα, τις Σχολές και τις υπηρεσίες του Πανεπιστημίου Πατρών θα γίνεται μόνο μέσω του λογαριασμού e-mail που τους έχει χορηγηθεί κατά την εγγραφή από το Πανεπιστήμιο Από τη Διεύθυνση Εκπαίδευσης και Ερευνας ΠΠ..

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΠΡΩΤΟΕΤΩΝ ΦΟΙΤΗΤΩΝ ΓΙΑ ΘΕΜΑΤΑ ΜΕΤΕΓΓΡΑΦΗΣ

Προς τους νέους φοιτητές Σας ενημερώνουμε ότι από το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων σχεδιάζεται να εκκινήσει άμεσα η διαδικασία υποβολής ηλεκτρονικών αιτήσεων μετεγγραφής για το τρέχον ακαδ. έτος. Όσοι/ες σκοπεύετε να υποβάλλετε αίτηση για μετεγγραφή, σας παρακαλούμε πολύ όπως ολοκληρώσετε άμεσα (εφόσον δεν το έχετε ήδη κάνει) την ηλεκτρονική εγγραφή σας στο Πανεπιστήμιο Πατρών, σύμφωνα με τη διαδικασία που περιγράφεται στον ιστότοπο: https://www.upatras.gr/foitites/protoeteis/ilektroniki-engrafi-akad-etous-2022-2023/ Μετά την ολοκλήρωση της διαδικασίας και ελέγχων και οριστικοποίηση εγγραφής από το Πανεπιστήμιο Πατρών θα σας αποδοθούν οι κωδικοί τηλεματικής UpnetID, που είναι απαραίτητοι για την υποβολή αίτησης μετεγγραφής...