Ακύρωση διάλεξης Γιάννη Παπαχρήστου 22ας Μαρτίου

Η προγραμματισμένη για τις 22 Μαρτίου διάλεξη στο ερευνητικό σεμινάριο του Τμήματος Φιλοσοφίας του κ. Γιάννη Παπαχρήστου ακυρώνεται για λόγους ανωτέρας βίας. Θα υπάρξει νέα ανακοίνωση, όταν προσδιοριστεί νέα ημερομηνία. ..

Βραβείο του περιοδικού ΚΡΙΤΙΚΑ για την καλύτερη φιλοσοφική διατριβή ετών 2015 &2016

Το περιοδικό ΚΡΙΤΙΚΑ όπως κάθε διετία προκήρυξε διαγωνισμό για τη βράβευση της καλύτερης διατριβής στη φιλοσοφία για τη διετία 2015 & 2016.  Δείτε το κείμενο της προκήρυξης εδώ..

Αλλαγή ημερομηνίας εξέτασης διπλωματικής Μ.Π.Σ.

Η εξέταση της μεταπτυχιακής διπλωματικής εργασίας του κ. Ευσταθίου Μπάστα αναβάλλεται λόγω ασθένειας του επιβλέποντα καθηγητή. Θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 8 Μαρτίου 2017, 12.15 μ.μ., στην αίθουσα της Βιβλιοθήκης του Τμήματος Φιλοσοφίας του Παν. Πατρών. Τίτλος: “Γνωσιακή διαπερατότητα, περιεχόμενα της αντίληψης και αντιληπτική δικαιολόγηση” Εξεταστική επιτροπή: Ι. Ζεϊμπέκης (επιβλέπων καθηγητής) Κ. Παγωνδιώτης Σ. Σταυριανέας..

Εξέταση Μεταπτυχιακής Διπλωματικής εργασίας κ. Ευσταθίου Μπάστα

Την Τετάρτη 1 Μαρτίου 2017, στις 5.15 μ.μ., στην αίθουσα της Βιβλιοθήκης του Τμήματος Φιλοσοφίας του Παν. Πατρών, θα εξεταστεί η διπλωματική εργασία του κ. Ευσταθίου Μπάστα με τίτλο: “Γνωσιακή διαπερατότητα, περιεχόμενα της αντίληψης και αντιληπτική δικαιολόγηση” Εξεταστική επιτροπή: Ι. Ζεϊμπέκης (επιβλέπων καθηγητής) Κ. Παγωνδιώτης Σ. Σταυριανέας..

ΒΙΒΛΙΑ ΠΡΟΣ ΔΩΡΕΑΝ ΔΙΑΝΟΜΗ ΣΤΗ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ